Localizare: Este un hotel modern aflat pe plaja, în frumosul golf Naxos. Fata de aeroport sunt 65 km iar centrul orasului si un complex de magazine aflandu-se la o distanta de 100 m. Hotelul ofera o panorama superba asupra Muntelui Etna, Taormina, Castelmola şi Reggio Calabria. Va puteti relaxa la centrul de infrumusetare, fitness, sauna, piscina sau chiar pe plaja, in fata marii.
Facilitati camere: Camerele standard sunt dotate cu 2 paturi, baie proprie (cada sau dus, uscator de par, WC), aer conditionat, telefon, TV satelit, seif în camera, mini bar.
Lucrul de care vă veţi bucura foarte mult, probabil, în timp ce veţi sta la Hotelul Nike, îl vor constitui vederile uimitoare la teatrul greco-roman din Taormina şi la Muntele Etna, cel mai înalt vulcan activ din Europa.
Nike este un hotel confortabil de 3 stele, cu un adevărat stil mediteranean, situat într-un mic golf din apropierea oraşului Naxos, unde grecii antici au început colonizarea Siciliei, cu mii de ani în urmă.
Hotelul Nike are grădini şi terase cu vedere la mare. Plaja privată a hotelului este echipată cu umbrele şi şezlonguri.
Localizare: in statiunea Taormina Mare, pe plaja cu pietricele, la 60 km de aeroportul Catania.
Caracteristici hotel: construit in 1982, renovat in 2000, 55 camere, restaurant, bar, piscina in aer liber. Clasificarea oficiala a hotelului in Italia: 4*.
Camerele: camerele standard (capacitate max. 4 pax) sunt echipate cu: baie cu cada sau dus, balcon sau terasa, aer conditionat, telefon, TV satelit, uscator de par, minibar, seif. Aerul conditionat functioneaza doar in timpul zilei.
Activitati: piano bar de 3 ori/ saptamana. Masa: mic dejun bufet.
Hotelul Park Silemi oferă gratuit o piscină în aer liber cu toate dotările şi o plajă privată, precum şi un restaurant cu o terasă cu vedere la golful Taormina. Proprietatea este la 10 minute de mers cu maşina de oraşul antic Taormina, chiar la marginea orăşelului Letojanni. Parcarea şi conexiunea WiFi sunt disponibile gratuit.
Toate camerele hotelului Silemi au decor mediteranean şi balcon şi sunt dotate cu aer condiţionat, minibar şi TV prin satelit. Unele se bucură de un balcon cu vedere la mare.
Hotelul Park Silemi se află la 500 de metri de zona animată cu restaurante şi baruri din L
Acest hotel se află în Taormina Mare şi oferă vedere încântătoare la golful Naxos şi la Capul Taormina, o panoramă superbă care poate fi admirată din fiecare cameră şi din restaurant. Catedrala Taormina se află la 15 minute de mers cu maşina.
Construit în anii 1960 şi complet renovat, hotelul oferă unităţi de cazare confortabile şi moderne pentru iubitorii de mare, de artă şi de cultură în Taormina.